کلاس جامع فتوشاپ برای عکاسان

جزییات

کلاس جامع فتوشاپ برای عکاسان

قیمت عادی: 5.600.000 ریال

-11%

قیمت ویژه: 4.980.000 ریال

  • مدرس: محمدرضا شهبازی
  • کلاس عصر: يكشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ از ساعت ۱۸.۳۰ تا ۲۰.۳۰
  • کلاس جامع فتوشاپ برای عکاسان ۱ روز در هفته در ۱۴ جلسه، هر جلسه به مدت ۲ ساعت برگزار می شود

شرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری «دوره جامع فتوشاپ برای عکاسان» را برگزار می‌کند. علاقه مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

 


پیش از آن که عکاسی دیجیتال پدید آید و رواج یابد، عکاسان برای رسیدن به تصویر دلخواه، از تکنیک‌ها و روش‌های خاصی چون فیلترهای رنگی، فرآیندهای متفاوتِ ظهور و چاپ و تنظیم زمان‌های نوردهی در تاریک‌خانه بهره می‌گرفتند. در مورد عکس‌هایی مانند پرتره نیز با استفاده از نقاشی روی نگاتیو، به اصلاح مشکلات و بهبود کیفیت می‌پرداختند که کاری تخصصی و بسیار دقیق بود. کمترین کاری که در چاپ عکس‌های نگاتیوی صورت می‌گرفت اصلاح روشنایی، کنتراست و رنگ بود که با نوردهی و استفاده از فیلترهای رنگی مختلف در دستگاه چاپ عکس انجام می‌شد. در عکاسی دیجیتال، انجام این امور بر عهده‌ی عکاس گذاشته شده و پیش از انتشار عکس، مانند همیشه باید اصلاحاتی روی آن صورت گیرد. بنابر این، آشنایی کافی با یکی از نرم‌افزارهای ویرایش عکس، برای هر عکاسی ضروری است.
فتوشاپ معروف‌ترین و در دسترس‌ترین نرم‌افزار در میان ابزارهای ویرایش عکس است و با توانمندی و پشتیبانی نیرومندی که دارد، در همه جای دنیا به عنوان یکی از ابزارهای اصلی برای ویرایش و اصلاح تصویر شناخته شده است.
در این دوره‌، موضوعات اساسی ویرایش و اصلاح تصویر با فتوشاپ از سطح مبتدی یعنی شناخت ابزارهای اولیه تا مباحث پیشرفته مانند پردازش فایل RAW (خام) و مدیریت تصاویر آموزش داده خواهد شد. بعد از طی این دوره، عکاس توانایی ویرایش عکس خود تا مرحله‌ی چاپ را به دست خواهد آورد. تنظیم روشنایی و کنتراست عکس ، رفع مشکلات رنگی و شارپنس، روتوش تصاویر و تغییرات لازم برای انتشار در اینترنت، چاپ در پوستر یا کتاب یا به صورت تک‌عکس برای کسانی که این دوره را با موفقیت گذرانده باشند براحتی امکان پذیر خواهد بود.
هنرآموزان در این دوره، همگام با آموزش‌ها به صورت عملی نیز بر روی تصاویر خود کار خواهند کرد و مباحث مطرح‌شده را به صورت علمی و تجربی خواهند آموخت. هم‌چنین آمادگی کافی برای ورود به دوره شاخه‌های تخصصی ویرایش تصویر و تصویرسازی مانند روتوش پرتره + یا طراحی آلبوم دیجیتال + را نیز به دست خواهند آورد.

 

 


فهرست مباحث دوره


- شناخت اصول اولیهٔ فتوشاپ CC- محیط کاری - تنظیمات اولیه - شناخت ابزار‌ها
- موضوعات اساسی در ویرایش تصویر – ورودی و خروجی‌های مختلف تصویر در فتوشاپ
- اندازه و رزولوشن - مدهای رنگی - مدیریت رنگ
- ابزارهای برش، استانداردهای رنگ - ابزارهای رنگ آمیزی
- ابزارهای انتخاب مقدماتی و پیشرفته
- کار کردن با لایه‌ها، ماسک لایه - تنظمیات و مدهای لایه، اشیا‌ی هوشمند - ترسیم و نوشتار در فتوشاپ
- لایه‌های تنظیمی - استفاده از کانال‌ها و ماسک‌های لایه
- روش‌های تنظیم روشنایی و کنتراست، Level و Curve
- اصلاح و ویرایش رنگ در فتوشاپ
- بهبود شارپنس و جزئیات در تصویر Shake reduction-Unsharp Mask - Smart Sharpen
- ابزارهای روتوش و ترمیم عکس - Clone و Heal
- آماده سازی تصویر برای پرینت
- پردازش فایل‌های خام (RAW) در ACR
- آشنایی با امکانات هماهنگ‌سازی و مدیریت ویرایش‌ها در ACR
- مدیریت، جستجو و آرشیو تصاویر - آشنایی عمومی با Bridge
- روش‌های پردازش و کاهش نویز در تصاویر
- اکشن‌ها و فرآیندهای اتوماتیک سازی عملیات در فتوشاپ
- اصلاح اعوجاج‌های تصویری- رفع مشکلات لنز و ابزارهای Liquify و Wrap، Adaptive Wide angle و ...

 

هنرجویان برای حضور در این کلاس به کامپیوتر نیاز خواهند داشت. در این دوره هنرجویان باید از کامپیوتر شخصی خود (لپ تاپ) در کلاس استفاده کنند. ضمنا لطفا قبل از حضور در اولین جلسه نسبت به تهیه و نصب فتوشاپ نسخه‌ CC اقدام فرمایید.

 

توجه: شرح درس کلاس «فتوشاپ برای عکاسان» در تیر ۹۵ بروز شده است و از این ترم به بعد این کلاس در یک سطح و در ۱۴ جلسه ۲ ساعته ارایه می‌شود.


درباره محمدرضا شهبازی

محمدرضا شهبازی
محمد رضا شهبازی متولد ۱۳۵۱ و کارشناس ارشد مهندسی هوافضا از دانشگاه شریف است.

فعالیت در زمینه آموزش عکاسی را با راه اندازی وبلاگ «دوربین دیجیتال» و همکاری با «سایت عکاسی» از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده است.

از فعالیت‌های دیگر او می‌توان به عضویت در شورای سردبیری سایت عکاسی و فصلنامه عکاسی حرفه‌ای و مدیران سایت عکاسی، مدیریت بخش مقالات «دوربین دیجیتال»، تألیف بیش از ۱۵۰ مقاله در سایت عکاسی، مجله عکاسی حرفه‌ای و سایر رسانه‌ها در زمینه‌های مختلف معرفی و تکنیک‌های عکاسی دیجیتال، طراح و مدیر تالار گفتگوی سایت عکاسی و گالری سایت عکاسی اشاره کرد.

همچنین او مترجم کتاب‌های «دید خلاقانه در عکاسی» و «نورسنجی در عکاسی» اثر برایان پترسون و مدرس عکاسی مقدماتی، فتوشاپ، لایت روم، تکنیک‌های ترمیم و بازسازی تصویر، پردازش فایل خام و شناخت رنگ در عکاسی در دانشکده عکاسی دانشگاه هنر تهران و آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای است و تجربه تدریس در دانشکده علمی کاربردی فارس، خبرگزاری ایران، مرکز آموزش ساپکو، مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه هنر و ... را دارد.

وب سایت محمدرضا شهبازی
 کلاس جامع فتوشاپ برای عکاسان

کلاس جامع فتوشاپ برای عکاسان