کارگاه آزاد عکاسی با محمدرضا میرزایی

جزییات

کارگاه آزاد عکاسی با محمدرضا میرزایی
0 ریال
لیست انتظار
  • مدرس: محمدرضا میرزایی
  • کارگاه آزاد عکاسی با محمدرضا میرزایی ۱ روز در هفته در ۸ جلسه، هر جلسه به مدت ۳ ساعت برگزار می شود

شرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای «کارگاه آزاد عکاسی با محمدرضا میرزایی»، را به صورت حضوری برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

 

در این کارگاه که هشت جلسه به طول خواهد انجامید، هنرجویان ضمن آشنایی عمومی با اید‌ه‌های عکاسانه و جریان‌های مختلف در عکاسی چند دهه اخیر جهان، کار بر روی یک مجموعه عکس را آغاز و به اتمام می‌رسانند.
هنرجویان در این هشت جلسه به مطالعه متونی از سوزان سونتاگ، رابرت ادمز، پل گراهام، ایتالو کالوینو، بیل جی و دایدو موریاما نیز خواهند پرداخت و در نهایت بیانیه‌ای در باب مجموعه‌‌شان می‌نویسند.
هدف این دوره آشنایی با عکاسی به عنوان گونه‌ای از هنر معاصر، تلاش برای درک بهتر عکس با نقد آثار یکدیگر و البته کمک به هنرجویان در دستیابی به نگاهی شخصی در عکس‌هایشان است. مخاطب این کارگاه تنها عکاسان نیستند، بلکه سایر علاقه‌مندان فعال در زمینه‌های دیگر هنری از جمله ادبیات، سینما و یا سایر گونه‌های هنرهای تجسمی که به تجربیات میان‌ رشته‌ای تمایل دارند، نیز می‌توانند از این دوره بهره ببرند.


درباره محمدرضا میرزایی

محمدرضا میرزایی

محمدرضا میرزایی، عکاس و نویسنده‌ای درباره عکاسی است. او فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هنرهای زیبا از دانشگاه پنسیلوانیا است، جایی که در آن به تدریس عکاسی نیز پرداخته است.

عکس‌های میرزایی در نمایشگاه های انفرادی و گروهی متعددی در ایران و جهان به نمایش درآمده‌اند که در این میان می‌توان به آخرین نمایشگاه‌های او در تهران، «عکس‌های جدید» در گالری شماره ۶ و «عکس‌های جدیدتر» در گالری اُ در سال ۱۳۹۳ و نمایشگاه «تا زود» در گالری مایکمرا فوتوگرافیا کونتمپورئانا در راونا در ایتالیا در سال ۱۳۹۴ اشاره کرد.

او در سال ۲۰۱۳ در آکادمی هنرهای راونا و در سال ۲۰۰۹ در مدرسه عکاسی اوسرواتوریو گوالینو در شهر تورین ایتالیا و در سال ۱۳۹۲ در فرهنگستان هنر به سخنرانی پرداخته و پس از شیرین نشاط، دومین عکاس ایرانی است که آثارش در دوسالانه فوتوگرافیکا بوگوتا به نمایش درآمده اند.

از عکس‌های میرزایی تا کنون دو کتاب به نام‌های «اینک خورشید می‌دمد» توسط انتشارات دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا و «چیزی که ندارم» توسط انتشارات ادیتزیونی دل برادیپو در ایتالیا منتشرشده است. میرزایی یکی از داوران فوتوبوک اوارد در سال ۲۰۱۱، سردبیر ماهنامه دیده، کیوریتور شماره ی ویژه ی ایران مجله‌ی لنداسکیپ استوریز و همچنین دبیر مهمان شماره ی ۵۱ فصلنامه ی حرفه:هنرمند بود که به عکاسی معاصر ایتالیا اختصاص داشت. او در سال ۱۳۹۴ نمایشگاه «بهترین کتاب‌‌عکس‌های همه‌ی زمان‌ها» در مرکز هنر معاصر سازماناب را سازماندهی کرد که در کنار این نمایشگاه مجموعه یادداشت‌هایی از میرزایی و شارلوت کاتن با عنوان «حضور توأمان قدیم و جدید» نیز به چاپ رسید.


وب سایت محمدرضا میرزایی
عکس: محمدرضا میرزایی، از مجموعه‌ی عکس‌های جدید، ۱۳۹۲

عکس: محمدرضا میرزایی، از مجموعه‌ی عکس‌های جدید، ۱۳۹۲

تصاویر بیشتر

  • عکس: محمدرضا میرزایی، از مجموعه‌ی عکس‌های جدید، ۱۳۹۲
  • عکس: محمدرضا میرزایی، از مجموعه‌ی ریوایند، ۱۳۸۶
  • عکس: محمدرضا میرزایی، از مجموعه‌ی فیلادلفیا، ۲۰۱۲، ۱۳۹۱
  • عکس: مهنوش رادمند
  • عکس: مهنوش رادمند
  • عکس: محمد شهبازی
  • عکس: محمد شهبازی