کلاس مبانی هنر در عکاسی

جزییات

مبانی هنر در عکاسی

0 ریال
لیست انتظار
  • مدرس: سحر مختاری
  • کلاس مبانی هنر در عکاسی ۱ روز در هفته در ۱۰ جلسه، هر جلسه به مدت ۲ ساعت برگزار می شود

شرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری «مبانی هنردر عکاسی» را برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

 

زبان وسیله‌ی ارتباط است و استفاده از آن برای انسان طبیعی است. شکل اولیه‌ی و ناب زبان سمعی بوده و به تدریج سواد، که عبارت است از توانایی خواندن و نوشتن، تکامل یافته است. در اینجا می‌خواهیم از سواد بصری صحبت کنیم؛ یعنی توانایی به وجود آوردن و فهمیدن تصاویر. بازنویسی یا شبیه‌سازی محیط خارج به کمک دستگاه عکاسی به تنهایی نمی‌تواند یک بیان هنری خوب باشد. برای آنکه بتوان نیروی بالقوه و حیرت آور دستگاه عکاسی را واقعاً در اختیار گرفت، باید با قواعد مربوط به ساختن تصویر یا، به عبارت دیگر، قواعد بصری آشنا شد.

این قواعد در به‌وجود آوردن تصاویر همان نقشی را ایفا می‌کنند که که صرف و نحو در ساختن جملات؛ و اختراع دوربین عکاسی برای رشد سواد بصری دارای همان اهمیتی است که ابداع کتاب چاپی برای سوادآموزی زبان داشت.

آموزش سواد بصری در این کلاس ترکیبی از مباحث تئوریک همراه با بررسی و آنالیز آثار برترعکاسی و تمرین با دوربین عکاسی خواهد بود.

محتوای مباحث نظری:

- آشنایی با نحوه‌ی شکل‌گیری تصاویر در تاریخ هنر و تأثیر اختراع دوربین عکاسی برآن
- راهنمایی‌های دستوری برای سواد بصری: تعادل، فشار، جاذبه، مثبت و منفی
- آشنایی با عناصر اولیه در ارتباط بصری: نقطه، خط، شکل، جهت، رنگمایه، رنگ، بافت، مقیاس، بعد سوم، حرکت
- آشنایی با اصول ترکیب بندی و کادربندی
- آشنایی با تجزیه و تحلیل تصویر و درک آن


درباره سحر مختاری

سحر مختاری

سحر مختاری در سال ۱۳۸۶ از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته‌ی عکاسی فارغ‌التحصیل شد و اولین نمایشگاه انفرادی خود را در سال ۱۳۸۸ در گالری «مهروا» برگزار کرد.

تاکنون بیش از ۳۰ نمایشگاه گروهی را در ایران، عراق، یونان، بلژیک، انگلستان، فرانسه و... برگزار کرده است. آخرین نمایشگاه انفرادی او در سال ۹۲ و در گالری هما برگزار شده است.

وی همچنین جوایزی را از جشنواره‌های متعدد کسب کرده که ازجمله‌ی آنها می‌توان به برگزیده شدن در یازدهمین دوسالانه‌ی عکس ایران و دوسالانه‌ی عکس جهان اسلام اشاره کرد. او از سال ۱۳۸۵ تاکنون به همکاری با مطبوعات ایران پرداخته است و به مدت ۴ سال دبیر عکس مجله‌ی داستان همشهری بوده است.

عکس: سحر مختاری

عکس: سحر مختاری

تصاویر بیشتر

  • عکس: سحر مختاری
  • عکس: سحر مختاری