مبانی ساختار بصری عکس

جزییات

مبانی ساختار بصری عکس

قیمت عادی: 5.100.000 ریال

-2%

قیمت ویژه: 4.980.000 ریال

لیست انتظار
  • مدرس: محسن راستانی
  • مبانی ساختار بصری عکس ۱ روز در هفته در ۶ جلسه، هر جلسه به مدت ۲.۵ ساعت برگزار می شود

شرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری «مبانی ساختار بصری عکس» را برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

در این واحد، کلیهٔ عناصر و کیفیات بصری که در قوام یک عکس مؤثرند مورد توجه قرار می‌گیرند. در طرح این مبانی، ما می‌آموزیم که تناسبات، زوایا، فواصل، شکل‌ها و رنگ‌ها چگونه می‌توانند در یک نمود عکاسانه به مفهومی هدفمند تبدیل شوند.

آنالیز فضای واقعی از منظر بصری چگونه در عکس‌ها قابل‌مطالعه است؟ عکس‌های تحت چه قواعدی اطلاعات بصری ما را تأمین می‌کنند و بر روح و روان ما اثر می‌گذارند؟ مرور و مطالعهٔ نقش این قواعد تأکید اصلی ما در آموزه‌های این واحد درسی است.

خلاصه اهداف و مطالب ارائه شده در کلاس «مبانی ساختار بصری عکس»:

- واژه‌شناسی در الفبای خوانش عکس‌ها (انتزاع، زمینه و...)
- بررسی عناصر بصری در شکل‌بخشی به زبان تصویری
- آشنایی با منابع کنترل و تصمیمات در سازماندهی بصری
- تأثیر کارکرد تکنیک‌ها و ابزار بر کمپوزیسیون (ترکیب‌بندی)
- بررسی خوانش یک پروژهٔ عکاسی از منظر زیباشناسی بصری


درباره محسن راستانی

محسن راستانی

 


محسن راستانی از عکاسان مستند اجتماعی نسل بعد از انقلاب است، وی از اولین فارغ‌التحصیلان دوره رشته عکاسی در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است.

ایشان فعالیت حرفه‌ای خود را با شروع جنگ و تهاجم ارتش عراق به خاک زادگاهش و اشغال آن آغاز کرد و در سال ۱۳۵۹ با ورود به خبرگزاری جمهوری اسلامی حرفه خود را در این رشته به‌عنوان یک فتوژورنالیست تثبیت کرد.

وی از اولین فعالان و پایه‌گذاران نهادهای عکاسی بعد از انقلاب است و حضور مؤثری در شکل‌دهی یک پروژه مستقل با عنوان خانواده ایرانی در دو دهه اخیر در عکاسی ایران داشته است.

از طرفی مجموعه عکس‌های تأثیر گذار او از جنگ بوسنی و هرزگوین در کتابی به نام زمان سخت منتشر شد که برای دومین بار در سال ۲۰۱۴ تجدید چاپ شد، آثار وی در دو سالانه ونیز، موزه مدرن پاریس، موزه هنرهای معاصر مکسی رم، گالری فرانسیس بوکس آمستردام هلند و فستیوال بین‌المللی آرل فرانسه ارائه‌شده است.

راستانی در طی این سال‌ها در کنار انجام پروژه خود مستندسازی را هم تجربه کرده و تولیداتی را هم برای تلویزیون ایران و بخش خصوصی تهیه‌کرده، وی هم‌اکنون به‌عنوان مدرس عکاسی در دانشکده‌های هنر به تدریس می‌پردازد.

عکس: محسن راستانی

عکس: محسن راستانی

تصاویر بیشتر

  • عکس: محسن راستانی