آشنایی با عکاسان بزرگ جهان ۱

جزییات

آشنایی با عکاسان بزرگ جهان (۱)

قیمت عادی: 3.500.000 ریال

-17%

قیمت ویژه: 2.900.000 ریال

  • مدرس: بهنام صدیقی
  • کلاس عصر: سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ تا ۱۸
  • آشنایی با عکاسان بزرگ جهان ۱ ۱ روز در هفته در ۸ جلسه، هر جلسه به مدت ۲ ساعت برگزار می شود

شرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس «آشنایی با عکاسان بزرگ جهان (۱)» را برگزار می‌کند. علاقه مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

از بدو پیدایش عکاسی تا کنون، عکاسان بسیاری با دوربین‌هایشان به جهان پیرامون خود نگریسته‌اند و از این میان تعدادی از آنها سهم عمده‌ای در پیشبرد هنر و آگاهی عکاسانه داشته‌اند. هر کدام از آنها از تجربه‌های سایر عکاسان کمک گرفته و با نگاه به تاریخ هنر و جریانات مهم عکاسی سعی در یافتن دید تازه‌ای نسبت به زندگی، هنر و عکاسی داشته‌اند.

کلاس «آشنایی با عکاسان بزرگ جهان» با بررسی کار و اهداف عکاسان صاحب نام، به تحلیل آثار آنها می‌پردازد تا با فراهم آوردن زمینه‌ای تاریخی‌تحلیلی، بستری پایه‌ای برای عکاسان علاقمند ایرانی در نیل به اهداف‌ عکاسانه‌شان مهیا سازد.

به این منظور در بخش اول و در ۸ جلسه به چراییِ اهمیت عکاسان مطرح از بدو پیدایش نخستین جریانات عکاسی تا دهه‌ی ۱۹۵۰ پرداخته می‌شود تا با شیوه‌های نگریستن عکاسان و سبک‌هایشان از نظر شکل و محتوا آشنا شویم. شرکت در این کلاس برای عکاسانی که مراحل مقدماتی آموزش عکاسی را گذرانده‌اند و قصد دارند با تامل در تجربه‌های عکاسان مطرح و معاصر، دانش و آگاهی بیشتری به جهان گسترده‌ی عکاسی کسب کنند، مفید است.

برخی از عکاسانی که آثارشان در کلاس آشنایی با عکاسان بزرگ جهان (۱) بررسی می‌شود:

هنری پیچ رابینسون، جولیا مارگارت کمرون، متیو برادی، جان تامپسن، تیموتی اُ سولیوان، جیکوب ریس، اوژن اتژه، لوئیس هاین، پل استرند، من ری، الکساندر رودچنکو، اوگوست ساندر، ادوارد وستون، برنیس اَبوت، آندره کرتژ، واکر اوانز، براسای، دوروتیا لانگ، انسل اَدمز، رابرت کاپا ، ویجی، هانری کارتیه برسون، بیل برنت، هلن لویت، یوسف کارش، فیلیپ هالزمن، یوجین اسمیت و ماینور وایت.


درباره بهنام صدیقی

بهنام صدیقی


بهنام صدیقی فارغ التحصیل کار‌شناسی عکاسی در سال ۱۳۸۷ از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. او سابقهٔ عکاسی مطبوعاتی مابین سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶ در نشریات سراسری همچون مجله فرهنگ و پژوهش، روزنامه جام جم، روزنامه آینده نو و آژانس عکس سوره را دارد. علاوه بر این آثار او در مجلات تخصصی عکس، عکسنامه، حرفه هنرمند و مجله آنلاین ایتالیایی ویتنس ژورنال و لند اسکیپ استوریز منتشر شده است. از صدیقی دو کتاب با عناوین «اکباتان، غرب تهران» (۱۳۸۸- نشر ماه ریز) و «یادآوری» (۱۳۹۳- نشر موتوبوکز) روانه بازار شده است. آخرین نمایشگاه‌های انفرادی صدیقی با عناوین «تعطیلات» در گالری راه ابریشم تهران ۱۳۹۲ و «یادآوری» در گالری شو روم لندن ۱۳۹۳ برگزار شده است. او از سال ۱۳۸۸ به تدریس عکاسی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی هنری همچون دانشگاه غیرانتفاعی مازیار، دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره یک ساری، مجتمع فنی تهران، کلاس‌های آزاد هنری دانشگاه تهران و موسسه عکاسی حرفه‌ای پرداخته است. صدیقی پس از کسب جوایز متعدد از مسابقات داخلی، در سال ۱۳۹۲ برنده جایزه هنر معاصر ایران از بنیاد مجیک آو پرشیا و کسب اقامت هنری در بنیاد دلفینا لندن شد.


وب سایت بهنام صدیقی
آگوست ساندر

آگوست ساندر

تصاویر بیشتر

  • آگوست ساندر
  • آنسل آدامز
  • اوژن آتژه
  • دوروتیا لانگ
  • آندره کرتژ
  • یوسف کارش
  • هانری کارتیه برسون